Kategorie:

REMONT W STARYCH BUDYNKACH CZ.3

Aleksandra Gajewska | 2017-05-07 12:40:04

Kolejny punkt w remontowym poradniku to ŁAZIENKA. W łazience zazwyczaj trzeba pozbyć się starych okładzin i sprzętów. Do skucia starych płytek można użyć dłuta i młotka, łomu, a także, a może przede wszystkim wiertarki udarowej z nakładką do skuwania. Jeśli klej był słaby to wszystko powinno ładnie odejść, nawet całe płytki. Kłopot pojawia się w przypadku cienkiej ściany. Należy wtedy delikatnie skuwać płytki, aby nie zrobić dziury na wylot do sąsiada. (...)

#mieszkanie

REMONT W STARYCH BUDYNKACH CZ.2

Aleksandra Gajewska | 2017-04-12 14:33:41

W poprzednim artykule było parę słów o instalacjach w starych budynkach. Dziś podłogi i ściany. Jakie niespodzianki mogą nas spotkać: ŚCIANY Niestety w starych budynkach ściany działowe mogą być wykonane z niespodzianych materiałów. Zdarza się, że można pod warstwą tynku znaleźć słomę. W takim wypadku dobrze wymienić ścianki na lekką gipsową zabudowę. Gdy ściany wykonane są z cegły to jest najmniejszy kłopot. Płyty betonowe zazwyczaj są tr (...)

#mieszkanie

REMONT W STARYCH BUDYNKACH

Aleksandra Gajewska | 2017-03-27 20:20:07

Remont w starym budynku - błogosławieństwo czy przekleństwo? Decyzja o podjęciu remontu szczególnie w starych domach i mieszkania sprzed 50 lat jest bardzo trudna. Często przez lata nikt nic w takich obiektach nie robił poza ewentualnie odmalowaniem, wymianą mebli. Cóż... na samą myśl o rewolucji, brudzie jest przerażająca, ale nie ma rzeczy niemożliwych! Remontując mieszkanie zyskamy bardzo dużo - świeże, nowoczesne wnętrze, bardziej funkcjonalną przestrze (...)

#mieszkanie

Ponadczasowa szarość

Aleksandra Gajewska | 2017-03-19 20:01:35

PONADCZASOWA SZAROŚĆ Wykorzystanie szarości i bieli we wnętrzach to prosty krok w stronę ponadczasowości. Jednak rozmawiając z Klientami czasem spotykam się z niechęcią wobec takiej kolorystyki. Czego się obawiają? Chłodu i smutku. Ciepłe, przytulne wnętrza często mylnie kojarzą się tylko z beżami i brązami. Barwy te uważane są za bezpieczniejsze, weselsze od szarości. Ale czy obawy te są słuszne? Naturalnie, jeśli ktoś zwyczajnie woli odcienie beżu to nie widz (...)

#mieszkanie

OD IDEI DO WYKONAWSTWA

Aleksandra Gajewska | 2017-03-12 19:17:39

OD IDEI DO WYKONAWSTWA - CZYLI ETAPY PRAC PROJEKTOWYCH Pisałam już o jednym z ważniejszych etapów prac, który jest nieodłącznym elementem każdego projektu, czyli o poznaniu preferencji Inwestora. Niezależnie od wybranego pakietu prac projektowych etap ten jest bazą do wykonania projektu. Jak kształtują się dalsze etapy? Chciałabym w skrócie opisać pracę w ramach pakietu kompleksowego. Po zapoznaniu się z preferencjami przystępujemy do wykonania 2-3 (...)

#projektowanie

LOFTOWO INDUSTRIALNIE

Aleksandra Gajewska | 2016-11-14 15:01:00

Dziś kilka słów o naszym projekcie koncepcyjnym wnętrz loftu o industrialnym charakterze: http://aaw.inventive.pl/project.php?code=loftowo_industr W strefie dziennej znajduje się salon z aneksem kuchennym oraz wydzielony ażurową ścianą gabinet. Szklana ściana z pionowymi podziałami wraz z grzejnikiem Charleston tworzy ciekawą kompozycję i oryginalną przegrodę między salonem, a surowym gabinetem. Kolor grzejnika oraz blatu w kuchni i gabinecie ociepla wizualnie wnę (...)

#projektowanie #industrialnie

Warsaw Home 2016

Aleksandra Gajewska | 2016-11-01 20:07:55

W weekend 21-23.10.2016 w PTAK EXPO w Nadarzynie pod Warszawą miała miejsce pierwsza edycja targów WARSAW HOME oraz Poland Design Festival.   W czasie trwania imprezy zorganizowane również zostały liczne wykłady i warsztaty w ramach kolejnej edycji Archiday . 22 października odbył się także długo wyczekiwany wykład światowej sławy projektanta - Karima Rashida, na który przybyła liczna publiczność. Na targach można było zobaczyć wiele mniej (...)

#FESTIWAL

Łódź Design Festival 2016

Aleksandra Gajewska | 2016-10-25 18:06:04

W ubiegłym tygodniu miały miejsce dwa wydarzenia związane ze światem projektowania wnętrz i sztuki użytkowej. W dniach 13 - 23 października odbył się jubileuszowy 10. Łódź Design Festival , a w ostatni weekend 21-23 października mogliśmy uczestniczyć w  pierwszej edycji targów Warsaw Home . W dzisiejszym wpisie znajdziecie kilka słów o tegorocznym łódzkim festiwalu. Jak co roku wybraliśmy się w poszukiwaniu nowości i inspiracji. Nowości nie (...)

#FESTIWAL

POZNAĆ INWESTORA - PIERWSZY KROK DO SUKCESU

Aleksandra Gajewska | 2016-10-11 13:20:27

Projektowanie wnętrz mieszkań często kojarzone jest tylko z wyborem "kolorków". Społeczeństwo jednak coraz częściej zauważa inne aspekty projektowania, w których praca architekta wnętrz jest niezwykle ważna. FUNKCJA - bez niej piękno wnętrza jest bezużyteczne. To dlatego na początku rozwiązujemy układ funkcjonalny wnętrza, a w projekcie mebli skupiamy się na użyteczności. Każdy jednak ma inne potrzeby i wymagania. Ze względu na to w pierwszym etapie prac proj (...)

#projektowanie

WAWA DESIGN FESTIWAL

Aleksandra Gajewska | 2016-09-21 19:04:35

Jak co roku od 3 lat, czyli pierwszego WAWA DESIGN FESTIWAL w 2013, postanowiłam wybrać się do soho factory w Warszawie, żeby zobaczyć, co tym razem przygotowali dla nas organizatorzy. Festiwal rozpoczął się 3 września, a wystawy można było oglądać do 11 września. Przed imprezą zaciekawiły mnie warsztaty z renowacji mebli, na które niestety nie zdążyłam się zapisać, także nie wiem czy było warto. Może ktoś z Was był, uczestniczył i ma ochotę dodać opini (...)

#DESIGN #FESTIWAL

Naturalnie nowocześnie - mieszkanie Słodowiec

Aleksandra Gajewska | 2016-07-14 16:02:36

W zakładce projekty można obejrzeć galerię projektu  Naturalnie nowocześnie ( http://aaw.inventive.pl/project.php?code=naturalnie_nowo), o którym chciałabym w kilku słowach opowiedzieć.   W strefie wejściowej i kuchni na posadzce wykorzystaliśmy szary, przecierany gres. Między nim, a panelami widoczny jest pasek płytek z geometrycznym wzorem. Układ pasów wykorzystany jest również w projekcie sufitu podwieszanego. W kuchni między blatem (...)

#styl skandynawski #nowoczesność #mieszkanie

Słowem wstępu

Aleksandra Gajewska | 2016-07-14 15:53:40

  Witajcie w naszej sekcji artykułów, która zrodziła się z wielkiej pasji, jaką jest projektowanie wnętrz. W moich tekstach znajdziecie między innymi opisy naszych projektów oraz porady i ciekawostki wnętrzarskie. Zapraszam do lektury.